Informace o chalupě

Chalupa je vhodná spíše pro nenáročné a dobrodružnější povahy, nebo pro ty, kteří se chtějí na pár dní zbavit luxusu a všedností běžných dní :-). 

Záměrem tohoto objektu je nabídnout kuchyni vybavenou plynovým sporákem s troubou, dvěma menšími lednicemi a varnou konvicí (pokud by byl akutní nedostatek tak je k dispozici i další rychlovarná konvice, ale také topinkovač a mlýnek na kávu), takže zde nehledejte např. mikrovlnou troubu, mixéry ani roboty, ale třeba úžasný ruční bílkosněžič. Kuchyně je vybavena dostatečným množstvím hrnců, sklenic, hrnků, talířů, příborů atd.

Pokud však chcete vyzkoušet něco nového, neváhejte si uvařit nebo něco upéct v kachlových kamnech. Ty se nacházejí ve světnici s mohutnými trámy a příjemou atmosférou dob minulých. Zde se nachází lůžko pro dvě osoby, lavice a skříň. 

Vedle kuchyně se nachází světnička s kamny na tuhá paliva, lůžko pro dvě osoby, stolem a skříní. 

Do podkroví se stoupá po dřevěných (širší žebříkové) schůdcích. Zde najdete po pravé straně dvoulůžko a komodu. Po levé straně se nachází prostor pro odpočinek a hraní společenských her na proutěných křeslech a sedáku na koberci. Dále je zde jedno samostatné jednolůžko a koutek, kde jsou k dispozici za poplatek peřiny, povlečení a prostěradla. A také dvě nafukovací lehátka, matrace a další náhradní řešení pro přespání :-).  Na levé straně se také nachází vstup na balkónek poskytující výhled do zeleně a na horu Radhošť, a také další dvoulůžko. 

 V chodbě je pro nepřízeň počasí připraven stůl se židlemi, se kterým se ale dá manipulovat dle potřeby.

Koupelna je vybavena sprchovým koutem, umyvadlem, toaletou a skříňkou s fénem na vlasy. 

K dispozici je zahrada, na které se nachází posezení, ohniště a houpací síť.

Dále jsou pro využití připraveny společenské hry, šipky, informační letáky pro inspiraci kam na výlet. V sezóně si také návštěvníci mohou zobnout ze skromné úrody, kterou zahrada nabízí, jako černý rybíz, maliny, ostružiny, lesní jahody...

Pozemek je oplocen, uvítáme i pejsky, jen je však třeba myslet na to, že chalupa má svoji historickou hodnotu a proto uvnitř mohou pobývat pouze na chodbě.

Parkovací místo pro jedno auto je v uzamčeném dvorku za chalupou, jinak další auta kolem objektu. 

V chalupě prosím nečekejte televizi ani internet (k dispozici v pohostinství U Maléřů). A proto ji využijte třeba jako místo pro pasivní či aktivní odpočnek a výchozí místo pro výlety.

 

Dolní Bečva a okolí blízké i vzdálené nabízí nepřeberné množství aktivit, kdy si troufnem tvrdit, že si vybere každý.

V letním období okolní lesy přímo vybízí k houbaření a sběru lesních plodů, sportovci si mohou užít cyklostezky vhodné i pro in-line bruslení, vykoupat se můžete na koupališti v Rožnově pod Radhoštěm, na přehradě v Horní Bečvě nebo se jen osvěžit přímo v potoku Rozpitém v blízkosti chalupy (nejlepší hned po ránu :-) ). Pro turistiku je okolí také jak stvořeno, protože nedaleko chalupy začíná turistická cesta k vrcholu Radhošť a Pustevnám. Zajímavým cílem se také může stát Valaššské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm a jeho bohatý program po celý rok.

V zimním období se chalupa stává vhodným místem pro milovníky zimních sportů. V okolí je mnoho příležitostí pro lyžaře i běžkaře. Ale i pro ty nejmenší, kteří si chtějí užít sáňkování a bobování na blízkých kopcích a kopečcích.

Děti se mohou zabavit na místním hřišti nebo v nedalekém Rožnově v zábavním parkuě v zábavním parku Gibon.

Osobně můžeme jen doporučit pro odpočinek a relaxaci pivní lázně v již zmíněm Rožnově pod Radhoštěm s místním pivem.

Chalupa se nachází na strategicky výhodném místě ve středu obce. V blízkosti se nachází obchod Hruška, nedaleko je také pohostinství U Maléřů s chutnou, levnou domácí kuchyní a dobrým pivem, dále se v obci nachází Coop jednota. Přestože chalupa nestojí na samotě, je to velice klidné místo pro odpočinek a trávení volného času. 

 

Rádi vás zde uvítáme a popřejeme krásný pobyt na Valašsku :-)

 

 

Historie projektu

V této části můžete popsat historii Vašeho projektu a co Vás vedlo k nápadu jej realizovat. Je vhodné se také zmínit o důležitých milnících a poděkovat lidem, kteří se na projektu účastnili.

Naši uživatelé

Zde je vhodné popsat, kdo jsou Vaši cíloví uživatelé a proč je právě tento projekt pro ně důležitý. Důležité je Vaše návštěvníky také motivovat, aby se na tyto stránky pravidelně vraceli.

Kontakt

Chalupa U ořecha

Dolní Bečva

Vyhledávání

Fotografie použita dle Creative Commons Gruenewiese86  © 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode